در بزرگی گوگل شکی نیست. اولین مقصد اغلب جویندگان وب بودن، به خودی خود این بزرگی را تایید می کند. اما آخرین آمارها نشان می دهند که باید در پی صفتی بزرگتر از «بزرگ» برای گوگل باشیم؛ چراکه اکنون این شرکت، معبر نزدیک به ۲۵ درصد از ترافیک اینترنت در آمریکای شمالی است.

بر اساس این آمار، گوگل به تنهایی از مجموع فیسبوک، توییتر و نت فلیکس بزرگتر است. همچنین حدود ۶۰ درصد از تلفن های هوشمند، لپتاپ ها و سایر وسایلی که در این منطقه به اینترنت متصل می شوند حداقل روزی یک بار از خدمات ارائه شده توسط گوگل استفاده می کنند.خنک کننده های یکی از مراکز داده گوگل

در کنار موتور جستجو و اینترنت پرسرعت گوگل ، بخش زیادی از این ترافیک توسط سیستم های تحلیلی و بسترهای تبلیغاتی این شرکت مصرف می شود. وقتی این آمارها با وضعیت سه سال پیش گوگل مقایسه شود که حدود ۶ درصد از ترافیک اینترنت را در اختیار داشت، آن وقت می توان درک کرد که چرا گوگل با سرعت هرچه تمام تر در حال افزایش مراکز داده خود هست. 

قطعاً هدف غایی گوگل تحکم مطلق بر دنیای مجازی است و به نظر می رسد به خوبی مسیر منتهی به هدف خود را پیدا کرده است. کسی چه می داند شاید تا چند سال دیگر همین آمار از گوگل را در مقیاس جهانی برای شما مخابره کردیم.


Monday, August 5, 2013

« برگشت

Powered by WHMCompleteSolution